Waldemar Sobota wróci do Polski? Wisła Kraków wyraża zainteresowanie

22.07.2020

Doświadczony piłkarz po wielu latach spędzonych w Niemczech może wrócić do Polski. Zainteresowanie ze strony dwóch klubów.

Zakończyła się umowa Waldemara Sobota z FC St. Pauli, wskutek czego pojawiły się spekulacje na temat jego ewentualnego powrotu do kraju. Mówiło się o zainteresowaniu Śląska Wrocław, w którym występował w przeszłości.

Wybierze Wisłę?

Innym klubem, do którego mógłby trafić skrzydłowy, jest Wisła Kraków. Drużyna Białej Gwiazdy chce wzmocnić się przed kolejnymi rozgrywkami i uniknąć walki o utrzymanie w przyszłym sezonie. W kontekście transferu do Wiślaków wymieniano także inne nazwisko doświadczonego piłkarza. W kręgu zainteresowań znalazł się Artur Sobiech, który występuje obecnie 2. lidze tureckiej.

Zmienił pozycję

33-latek wystąpił w 27 spotkaniach zakończonego sezonu 2. Bundesligi, w których zdobył 3 bramki i 3 asysty. Przez większość kariery występował jako boczny pomocnik, natomiast w ostatnim okresie trener Jos Luhukay wystawiał go w środku pola. Jego bilans w reprezentacji Polski to 4 gole w 18 meczach.