Pogoń Szczecin traci sponsora. Grupa Azoty rozwiązała umowę

24.07.2020

W najbliższym czasie szczeciński klub może zmagać się z problemami natury finansowej. Pogoń przetrwa ciężki okres?

W piątek poinformowano, że ze współpracy z Pogonią Szczecin zrezygnował główny sponsor, czyli Grupa Azoty. Według informacji, jednym z czynników determinujących taką decyzję był poziom sportowy, który w ostatnich miesiącach prezentowała drużyna Kosty Runjaica. Wystosowano oświadczenie.

Komunikat:

Zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zdecydował o zakończeniu współpracy z Klubem Piłkarskim Pogoń Szczecin w sezonie 2020/2021. Decyzja ta wynika z przeprowadzonej analizy osiąganych korzyści wizerunkowych. Nie bez znaczenia pozostają także wyniki drużyny, która od dłuższego czasu nie osiąga zakładanych przez spółkę celów sportowych. Zarząd nie wyklucza możliwości wznowienia w przyszłości rozmów w celu określenia nowych zasad współdziałania ze szczecińskim klubem.

Co dalej?

Według Jakuba Lisowskiego z portalu „Głos Szczeciński”, decyzja spowoduje poważne problemy finansowe Pogoni. Rozpoczęły się poszukiwania nowego sponsora. W najbliższym czasie nie należy się spodziewać ruchów transferowych ze strony Dumy Pomorza.