Oficjalnie: Luis Mata nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin

09.07.2020

Wychowanek FC Porto ma być wzmocnieniem drużyny „Portowców”. Były reprezentant portugalskiej młodzieżówki związał się z zespołu ze Szczecina trzyletnią umową.

Lewy obrońca przychodzi do klubu na zasadzie transferu definitywnego z FC Porto. W ostatnim czasie mówiło się o zainteresowaniu trzech z Ekstraklasy, lecz najkonkretniejsza okazała się Pogoń Szczecin. W pokonanym boju o zawodnika pozostały ekipy Lecha Poznań i Wisły Kraków.

Projekt

Portugalczyk zdążył opowiedzieć klubowej stronie, dlaczego wybrał klub ze Szczecina.

– Zdecydowałem się na Pogoń, bo zainteresował mnie projekt, który jest tu realizowany oraz warunki jakie są tworzone – mówi nowy zawodnik Pogoni Szczecin, Luis Mata. – Miałem kilka innych ofert, ale chciałem trafić do takiego klubu, który jest w stanie pomóc mi i ja jestem w stanie pomóc mu. Chciałbym nabierać tu piłkarskiej wartości i osiągać dobre rezultaty.

Spore doświadczenie

Mata to rocznik 1997. Jest wychowankiem FC Porto, lecz nigdy nie wystąpił w barwach pierwszej drużyny. Większość dotychczasowej kariery ogrywał się na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii (Liga Pro). Luis Mata występował w każdej reprezentacji młodzieżowej od drużyny U15 do U21.