Michał Kucharczyk i Maciej Wilusz opuścili Ural Jekaterynburg. Wrócą do Polski?

24.07.2020

Rosyjski klub ogłosił, że nie przedłuży umów z dwoma Polakami. Jak duża jest szansa na powrót tych zawodników do ekstraklasy?

Drużynę Uralu Jekaterynburg opuścili Michał Kucharczyk oraz Maciej Wilusz. W obu przypadkach zakończyły się kontrakty. Władze rosyjskiego klubu nie złożyły ofert przedłużenia umów. Piłkarzem Uralu pozostaje Rafał Augustyniak.

Pierwszy klub za granicą

Kucharczyk zagrał 16 razy w meczach ligi rosyjskiej, w których zdobył 1 bramkę. Do swojego bilansu doliczył także 1 asystę w 3 spotkaniach pucharu krajowego. 29-latek jest wyceniany przez portal „Transfermarkt.de” na kwotę 600 tys. euro. Spekuluje się, że zainteresowanie skrzydłowym wykazuje Wisła Płock.

Powrót obrońcy?

Dla Wilusza był to już drugi klub w Rosji. Wcześniej grał w barwach FK Rostów. W swoim ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach ligowych oraz w 1 meczu pucharowym. Jest 4-krotnym reprezentantem Polski. Jeżeli zdecyduje się na powrót do kraju, to nie powinien mieć większego problemu ze znalezieniem klubu z górnej połowy tabeli. Zespół z Jekaterynburga w ostatecznym rozrachunku został ulokowany na 11. miejscu w lidze rosyjskiej.