Kamil Glik powróci do Serie A? Na poniedziałek zaplanowano testy medyczne

25.07.2020

Gianluca Di Marzio pracujący dla Sky Sport Italia poinformował, że testy medyczne Kamila Glika przed przyjściem do włoskiego Benevento zaplanowane są na poniedziałek. 

Od dłuższego czasu łączoną polskiego środkowego obrońcę z transferem do przyszłego beniaminka Serie A. Wygląda na to, że sytuacja zdaje się wyjaśniać i już niebawem zobaczymy 32-latka w nowym klubie.

Doświadczenie

Glik ostatnio reprezentował barwy AS Monaco, do którego trafił latem 2016 roku. Zgromadził na swoim koncie 167 występów w tym zespole, strzelając czternaście goli oraz notując siedem asyst. W sezonie 2016/2017 wraz z klubem sięgnął po tytuł mistrza Francji, co jest największym sukcesem w jego karierze. We Włoszech również dał się poznać kibicom. Szczególnie tym związanym z drużyną Torino, będąc jej zawodnikiem w latach 2011-2016.

Beniaminek

Benevento Calcio zapewniło już sobie awans do przyszłorocznych rozgrywek Serie A. W trwającym jeszcze sezonie pewnie prowadzi w lidze, mając aż osiemnaście punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli. Wiele doświadczonych piłkarzy łączonych jest z przenosinami do włoskiego klubu i potwierdzeniem tej tezy będzie przyjście Kamila Glika.