Essam El Hadary zakończył piłkarską karierę

25.07.2020

Wieloletni bramkarz reprezentacji Egiptu, Essam El Hadary, zdecydował się na zakończenie piłkarskiej kariery. Buty na kołku odwiesił w wieku 47 lat.

Golkiper jest najstarszym zawodnikiem, jaki rozegrał mecz na mistrzostwach świata. Dokonał tego w wieku 45 lat, 4 miesięcy i 10 dni.

Przebogata kariera

El Hadary występował głównie poza Europą. Jedynie w latach 2008-2009 reprezentował barwy szwajcarskiego Sionu, z którym wywalczył Puchar Szwajcarii. Najwięcej sukcesów bramkarz odniósł podczas gry w Egipcie. El Hadary jest ośmiokrotnym mistrzem tego kraju oraz trzykrotnym zdobywcą pucharu. Wszystkie trofea podczas gry w ojczyźnie zdobył z El Ahly Kair.

Sukcesy z reprezentacją

Egipcjanin jest również niezwykle utytułowany, jeśli chodzi o rozgrywki reprezentacyjne. Czterokrotnie został zwycięzcą Pucharu Narodów Afryki (1998, 2006, 2008, 2010). W 2018 roku pojechał z reprezentacją Egiptu na mistrzostwa świata w Rosji. Sam turniej okazał się nieudany dla drużyny z Afryki, lecz El Hadary zapisał się na kartach historii mundialu. Dzięki występowi w meczu z Arabią Saudyjską (1:2), został najstarszym piłkarzem, który zagrał w meczu mistrzostw świata.