Totolotek Puchar Polski: Zbigniew Boniek zadowolony z rozegrania finału

25.07.2020

W finale rozgrywek Totolotek Puchar Polski Cracovia pokonała po dogrywce 3:2 drużynę Lechii Gdańsk i po raz pierwszy w swojej historii sięgnęła po to trofeum.

Mało było przesłanek za tym, że w końcu ujrzymy tak pasjonujący bój w finale tych rozgrywek. W końcu naprzeciw siebie stanęły drużyny preferujące styl defensywny. Jednak ku zaskoczeniu wszystkim dawno nie widzieliśmy tak ciekawego spotkania decydującego o tym trofeum.

Zadowolenie

Po meczu w rozmowie z Polsatem Sport swojego zadowolenia z rozegrania całego terminarzu w polskiej piłce nie krył prezes PZPN – Zbigniew Boniek.

– Myślę, że Cracovia lekko zasłużyła. Szukała trzeciego gola. Miała przewagę liczebną po tym jak zawodnik Lechii został wyrzucony. Mecz był bardzo emocjonujący, a najpiękniejsze jest to, że ten finał udało się rozegrać. Nie było to łatwe, proszę mi wierzyć. Zrobić protokół, przygotować, zagrać całą ligę. Musiałbym zrobić tutaj całą listę osób, które zasługują na wielkie wyróżnienie. Pokazaliśmy, że jesteśmy poważną federacją – stwierdził Boniek.

Udział w Europie

Dla zwycięzcy tego meczu była to jedyna szansa na to, aby dostąpić zaszczytu reprezentowania polskiej piłki na arenie międzynarodowej. Cracovia tą wygraną otrzymała miejsce premiowane udziałem w kwalifikacjach do Ligi Europy.

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2