Arkadiusz Reca odejdzie z klubu? Niepewna przyszłość zawodnika

25.07.2020

Arkadiusz Reca obecnie przebywa na wypożyczeniu we włoskim klubie SPAL, który zajmuje ostatnią pozycję w rozgrywkach Serie A i jest już pewny spadku.

25-latek na wypożyczenie do SPAL trafił z innego włoskiego klubu – Atalanty Bergamo, która jest rewelacją nie tylko na Półwyspie Apenińskim, ale także na całym kontynencie. Nie jest pewne, że lewy obrońca w dalszym ciągu będzie piłkarzem tego zespołu.

Przyszłość

W wywiadzie z Maciejem Wąsowskim dla „Przeglądu Sportowego” Polak opowiedział, że nie jest pewny swojej przyszłości.

„W tym momencie naprawdę nie wiem, jak będzie wyglądać moja przyszłość. Może się zdarzyć tak, że wrócę po prostu do Bergamo i do nowego sezonu będę przygotowywał się z Atalantą. Okno transferowe będzie otwarte do 5 października. Nie będę robił nerwowych ruchów. Spokojnie poczekam na rozwój wydarzeń. Prawdopodobny jest transfer do innego klubu lub kolejne wypożyczenie. O niektórych rzeczach sam dowiaduję się z mediów czy z internetu. Czytałem o ofercie Lokomotiwu czy o propozycji z greckich klubów. Jestem w kontakcie z moim menedżerem Marcinem Kubackim. Jeżeli będzie jakiś zaawansowany i konkretny temat, to na pewno da mi znać i zastanowimy się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla mojego rozwoju. Wybierzemy najkorzystniejszą ofertę.”

Sporo występów

Z pewnością kibiców reprezentacji może cieszyć to, że Arkadiusz Reca występuje dość regularnie na wypożyczeniu. Do tej pory uzbierał 25 występów w tegorocznych rozgrywkach Serie A, gromadząc na swoim koncie dwie asysty. Jednak nie jest pewne, gdzie występować będzie w następnym sezonie.