Manchester United odrzuci prośbę Interu Mediolan? Alexis Sanchez powróci do klubu
25.07.2020

Dziennikarz Sky Sport Italia – Gianluca Di Marzio poinformował, że włodarze Manchesteru United nie są skłonni przedłużać wypożyczenia Alexisa Sancheza, które miałoby potrwać do końca rozgrywek mini-turnieju Ligi Europy. 

Chilijczyk trafił do drużyny Interu Mediolan latem 2019 roku na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru United. Jednak podaje wspomniany Di Marzio wypożyczenie ma się zakończyć przed rozgrywkami Ligi Europy, w których występować będą oba zespoły.

Odbudowa

Z pewnością występy Alexisa Sancheza na włoskich boiskach są lepsze niż jego popisy w barwach klubu z Old Trafford. 31-latek w tym sezonie Serie A zdobył trzy bramki oraz zanotował dziewięć asyst. Trzeba jednak pamiętać, że Chilijczyk długo nie występował z powodu urazu. W lipcu jak do tej pory trafił do siatki dwa razy, ale zaliczył także sześć ostatnich podań, co tylko udowadnia, że zawodnik jest w coraz to lepszej formie.

Walka w Europie

Inter Mediolan pozostaje w grze w Lidze Europy. Dla drużyny prowadzonej przez Antonio Conte może być to szczególny turniej, bo to ostatnia szansa na trofeum w tym sezonie. W najbliższej kolejce Juventus może przypieczętować kolejne mistrzostwo Włoch.