Damian Kądzior opuści Dinamo Zagrzeb? Klub miałby zarobić na piłkarzu

25.07.2020

Ciekawe doniesienia spływają z Chorwacji, gdzie dziennikarze „24sata” informują, że z klubem z Zagrzebia może pożegnać się Damian Kądzior. 

Według dziennikarzy włodarze Dinama mieliby mieć ostatnią szansę na zarobek, sprzedając 28-letniego zawodnika. O Kądziora pyta podobno wiele drużyn europejskich.

Wielki sezon

Polski skrzydłowy do drużyny z Zagrzebia trafił latem 2018 roku, przechodząc za kwotę 400 tysięcy euro z Górnika Zabrze. W sezonie ligowym Kądzior popisał się niesamowitymi statystykami, zdobywając dziesięć bramek i tyle samo asyst. Łącznie w barwach klubu ze stolicy Chorwacji wystąpił w 77 spotkaniach, gromadząc na swoim koncie 21 trafień i 22 ostatnie podania. Co ciekawe pod koniec kwietnia tego roku Polak podpisał nową umowę z Dinamem, która obowiązywać ma do 30 czerwca 2023 roku. Jednak nie wiadomo co czeka samego zawodnika.

Hegemon

Dinamo Zagrzeb sięgnęło po kolejne mistrzostwo Chorwacji. Od sezonu 2005/2006 tylko raz nie zdobyło tego tytułu. W kampanii 2016/2017 triumf odniosła drużyna HNK Rijeki. Jednak w tegorocznych rozgrywkach przewaga może wynieść minimalnie aż piętnaście punktów.