Waldemar Sobota wraca do Śląska Wrocław. Pozostały formalności

25.07.2020

Kibice z Wrocławia będą świadkami powrotu do Śląska po wielu latach. Pomocnik zdecydował się wrócić z wojaży zagranicznych.

Władze Śląska są wyjątkowo aktywne podczas bieżącego okresu transferowego. Już wcześniej potwierdzono sprowadzenie takich zawodników, jak Mateusz Praszelik, Rafał Makowski, czy Michał Szromnik.

Powrót po latach

Do drużyny Vitezslava Lavicki dołączy także Waldemar Sobota. Jak podał na Twitterze Marcin Torz z „Super Expressu”, były reprezentant Polski ustalił warunki kontraktu z klubem, w którym występował w latach 2010-2013. Wcześniej zainteresowanie doświadczonym piłkarzem wykazywała także Wisła Kraków.

Doświadczony i uniwersalny

Sobota pozostawał bez pracodawcy, w lipcu zakończyła się jego umowa z FC St. Pauli. W zakończonym sezonie 2. Bundesligi wystąpił w 27 meczach, w których zdobył 2 bramki i 2 asysty. W wielu spotkaniach był kapitanem zespołu Josa Luhukaya. Nominalny skrzydłowy często występował w ostatnim czasie w środku pola Piratów. 33-latek w przeszłości zagrał 18 razy w reprezentacji kraju i zdobył 4 gole.