Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Riteriai Wilno

25.07.2020

Polak został nowym szkoleniowcem drużyny z ligi zagranicznej. Za jego sprawą poprawią się wyniki, które zespół osiągał w ostatnim czasie?

Riteriai Wilno zaprezentował Janusza Niedźwiedzia jako nowego trenera pierwszej drużyny. O możliwości takiego ruchu informował wcześniej Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego”. Poprzednikiem Niedźwiedzia był Vaidas Sabaliauskas.

Litewski średniak

W ostatnich dniach Polak przyglądał się treningom podopiecznych, obejrzał także mecz nowego klubu. Riteriai zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli ligi litewskiej. Zespół z Wilna ma swoich szeregach 3 piłkarzy, którzy w przeszłości występowali na różnych szczeblach rozgrywkowych w Polsce. Są to Justinas Marazas, Donatas Kazlauskas oraz Valentin Jeriomenko.

Na początku drogi trenerskiej

38-latek pozostawał bez pracy od 9 marca tego roku, pożegnał się wówczas z 2-ligową Stalą Rzeszów. W klubie z Podkarpacia pracował od lipca 2019 roku, w poprzednim sezonie wywalczył awans z 3. poziomu rozgrywkowego. W przeszłości trenował także w takich klubach, jak Radomiak Radom, Jarota Jarocin, czy Podhale Nowy Targ.