Janusz Niedźwiedź obejmie zespół z litewskiej ekstraklasy? Polski trener bliski poprowadzenia FK Riteriai
24.07.2020

Według informacji Łukasza Olkowicza z “Przeglądu Sportowego”, trener Janusz Niedźwiedź jest bliski podjęcia pracy w drużynie FK Riteriai. Klub zajmuje obecnie szóstą pozycję w litewskiej ekstraklasie.

Polski szkoleniowiec ma oglądać treningi oraz mecze drużyny przed podjęciem pracy. Niedźwiedź jest głównym kandydatem do objęcia posady pierwszego trenera.

Solidna praca w Stali Rzeszów

Trener Janusz Niedźwiedź pracował w Polsce w takich klubach jak Jarota Jarocin czy Radomiak. Dzięki dobrej pracy w Podhalu Nowy Targ, w lipcu 2018 roku objął Stal Rzeszów. Niedźwiedź z rzeszowskim klubem awansował do II ligi, gdzie zanotował świetny początek. Został jednak zwolniony w marcu tego roku, po serii trzech porażek z rzędu. Od tego momentu pozostaje bez pracy.

Podąży śladem Marka Zuba?

Jeśli Niedźwiedź rzeczywiście podpisze kontrakt z FK Riteriai, z pewnością będzie chciał podążyć śladem Marka Zuba. 55-letni obecnie szkoleniowiec dwukrotnie w swojej karierze prowadził Żalgiris Wilno. Zub zdobył z tym klubem dwa razy mistrzostwo Litwy oraz trzy razy krajowy puchar. Wyeliminował również z Ligi Europy Lecha Poznań.