GKS Katowice zremisował z Resovią Rzeszów. Przed nimi baraże

25.07.2020

Klub z Katowic miał duże szanse na wywalczenie bezpośredniego awansu. Nie wszystko jednak poszło po myśli GKS-u.

Mecz domowy GKS-u Katowice z Resovią Rzeszów zakończył się remisem 1:1. W innym meczu na szczycie 2. ligi Widzew poniósł porażkę 0:1 ze Zniczem Pruszków. Gdyby GKS zwyciężyłby w dzisiejszej rywalizacji, to byłby pewny bezpośredniego awansu. Katowiczanie zajęli 3. miejsce, wskutek czego wezmą udział w barażach, w podobnej sytuacji jest zresztą Resovia, która zajęła 5. miejsce.

Zagrają w barażach

W półfinale barażów GKS podejmie w meczu domowym Stal Rzeszów, natomiast Resovia pojedzie do Bytowa na starcie z tamtejszą Bytovią. Wynik dzisiejszego spotkania w 43. minucie otworzył Karol Twardowski. Jeszcze przed przerwą podyktowany został rzut karny dla gospodarzy. W 45. minucie do jedenastki podszedł Dawid Rogalski i trafił do siatki.

GKS Katowice – Resovia Rzeszów 1:1 (1:1)

0:1 Karol  Twardowski 43′

1:1 Dawid Rogalski (rzut karny) 45′

GKS: Frankowski, Woźniak, Jędrych, Dejmek, Wojciechowski, Kiebzak, Gałecki, Urynowicz (Stefanowicz 64′), Błąd (Bętkowski 73′), Pawłas (Wroński 69′), Rogalski (Szwedzik 80′)

Resovia: Zapytowski, Geniec, Kubowicz (Wasiluk 58′), Zalepa, Adamski, Płatek (Feret 90′), Domoń, Dziubiński (Radulj 75′), Hebel (Antkowiak 83′), Krykun, Twardowski