Stal Rzeszów rzutem na taśmę w barażach. Pogrom w ostatniej kolejce

25.07.2020

Pewna wygrana pozwoliła Stali Rzeszów przedłużyć nadzieje na awans do 1. ligi. Drużyna z Podkarpacia nie pozostawiła złudzeń rywalom.

Sobotnie spotkanie Stali ze Skrą Częstochowa zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 4:0. Piłkarze Krzysztofa Łętochy zajęli 6. miejsce w tabeli 2. ligi  z jednym oczkiem przewagi nad Garbarnią Kraków i wezmą udział w barażach. W meczu półfinałowym czeka nich GKS Katowice. Mecz odbędzie się we wtorek 28 lipca o godzinie 20:15.

Skra bez złudzeń

Strzelanie Rzeszowian w 5. minucie rozpoczął Artur Pląskowski. 10 minut później było już 2:0 za sprawą Marcela Kotwicy. Po przerwie, 57. minucie wynik podwyższył niezwykle doświadczony Grzegorz Goncerz. Kotwica wpisał się drugi raz na listę strzelców i ustalił wynik meczu na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Stal Rzeszów – Skra Częstochowa 4:0 (2:0)

1:0 Artur Pląskowski 5′

2:0 Marcel Kotwica 15′

3:0 Grzegorz Goncerz 57′

4:0 Marcel Kotwica 87′

Stal: Kaczorowski, Sylwestrzak, Kostkowski,  Szeliga, Głowacki (Jarecki 61′), Michalik (Kłos 76′), Reiman, Kotwica, Plewka, Goncerz (Collard 76′), Pląskowski (Pieczara 66′)

Skra: Biegański, Napora, Holik, Mesjasz, Brusiło, Kieca, Olejnik, Zalewski, Nocoń (Rogala 76′), Niedbała, Wolny (Rumin 46′)