Oficjalnie: Jan Vertonghen odszedł z Tottenhamu
27.07.2020

Piłkarz poinformował o swoim odejściu z klubu na portalu Twitter. Jan Vertonghen stał się wolnym zawodnikiem po tym, jak wygasła jego umowa z Tottenhamem.

Nie poznaliśmy jeszcze najbliższych planów zawodnika. Na ten moment pozostaje bez klubu, lecz z pewnością na brak ofert nie będzie mógł narzekać. Ostatni raz pojawił się na murawie w koszulce Tottenhamu 15 lipca w starciu przeciwko Newcastle United.

Wizytówka “Kogutów”

33-latek trafił do Tottenhamu latem 2012 roku, odchodząc z Ajaksu Amsterdam za kwotę około 12,5 miliona euro. Od tamtego czasu wystąpił w 315 spotkaniach dla zespołu “Kogutów”, zdobywając w nich czternaście bramek oraz notując siedem asyst. Przez lata stanowił o sile defensywy klubu z Londynu. Ponadto w dorosłej reprezentacji Belgii pojawił się na boisku w 119 meczach, co czyni go liderem w tej statystyce.

Słaby sezon klubu

Tottenham zakończył zmagania w rozgrywkach Premier League na szóstej pozycji, tracąc do czwartej Chelsea aż siedem punktów. Zespół prowadzony przez Jose Mourinho w następnym sezonie będzie występował w Lidze Europy. Z kolei Vertonghen najprawdopodobniej przeniesie się do Włoch, ponieważ podobno zainteresowanie piłkarzem przejawiają kluby z Serie A.