Patryk Klimala z dwiema bramkami w sparingu. Celtic wygrał spotkanie

27.07.2020

Patryk Klimala z kolejnymi golami w sparingach. Tym razem zaliczył dwa trafienia w spotkaniu przeciwko Hibernian. Drużyna Polaka wygrała mecz 3:1.

To już trzeci gol w towarzyskich spotkaniach. Wcześniej wpisał się na listę strzelców w meczu z francuskim klubem – OGC Nice.

Dwa gole

Patryk Klimala rozegrał całe spotkanie przeciwko innemu szkockiemu zespołowi – Hibernian. Pierwszego gola zdobył w 79. minucie, gdy po ładnej akcji Leigha Griffithsa polski napastnik dobił zmierzającą już do bramki piłkę. Trzy minuty później ustalił wynik uderzeniem głową. Dla Celtiku przed Klimalą trafił jeszcze młody talent urodzony w 2003 roku – Karamoko Dembele. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:1.

Nowe rozgrywki

Liga szkocka została zakończona przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa. Mistrzem została drużyna Celtiku, wyprzedzając swojego największego rywala, czyli zespół Rangers. Następny sezon startuje pierwszego sierpnia. Celtic do rywalizacji wróci dzień później, podejmując na własnym stadionie Hamilton. Patryk Klimala może mieć coraz ważniejszą pozycję w zespole „The Bhoys”.