Oficjalnie: Patryk Klimala podpisał kontrakt z Celtikiem

Patryk Klimala został nowym zawodnikiem Celtiku. Młodzieżowy reprezentant Polski nieoficjalnie zasilił zespół mistrza Szkocji za 3,5 mln funtów i podpisał 4,5 letni kontakt. 

Zawodnik, który może występować zarówno na pozycji napastnika, jak i skrzydłowego, był piłkarzem Jagiellonii od 2016 roku. Wówczas trafił do klubu z Lechii Dzierżoniów. W zespole z Białegostoku wystąpił we wszystkich rozgrywkach w 50 spotkaniach, w których zdobył 11 bramek.

Od początku obecnego sezonu zanotował siedem trafień i trzy asysty. Chociaż wyniki Jagiellonii nie zachwycały, Patryk Klimala był wyróżniającą się postacią nie tylko klubu, ale i całej ligi. Jesienią był podstawowym elementem reprezentacji Czesława Michniewicza. W barwach narodowych zdobył dwie bramki – przeciwko Łotwie i Rosji.

W ostatnich tygodniach pojawiły się spekulacje o zainteresowaniu Klimalą ze strony zachodnich klubów. Początkowo głównym zainteresowanym była ponoć Genoa, aczkolwiek nie wiadomo nawet, czy Włosi złożyli ofertę za zawodnika. Od zeszłego tygodnia piłkarz Jagiellonii był łączony z Celtikiem.

Ostatecznie Patryk Klimala podpisał kontrakt z mistrzem Szkocji. Związał się z nim umową do końca sezonu 2022/2023. Celtic zapłacił za 21-latka 3,5 mln funtów.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO