Karl-Heinz Rummenigge: „Będziemy rozmawiać w sprawie Złotej Piłki. To nieuczciwe”

28.07.2020

W tym roku zadecydowano, że nie zostanie przyznana nagroda Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza. Wzbudziło to niemałe kontrowersje.

W polskich mediach rozgorzała dyskusja na temat tego, że odwołano plebiscyt, w którym jednym z głównych faworytów był Robert Lewandowski. Podobnego zdania jest prezes Bayernu Monachium, który zabrał głos w tym temacie na łamach dziennika „Bild”. Niemiec będzie lobbował w tej sprawie.

Karl-Heinz Rummenigge:

Być może znów będziemy musieli porozmawiać z FIFA, ostatecznie to oni będą organizatorami. Oprócz ligi francuskiej wszystkie inne dokończyły sezon. Organizacja plebiscytu musi być możliwa, w końcu Złota Piłka to nagroda dla najlepszego piłkarza. Myślę, że Lewandowski rozgrywa fantastyczny sezon, być może najlepszy w jego karierze . Niestety „France Football” zdecydowało, że w tym roku nie przyzna Złotej Piłki. Nie jesteśmy zadowoleni z tego powodu, nie jest to zbyt uczciwe. Postaram się przekonać Gianniego Infantino, żeby namówił „France Football” albo FIFA do organizacji Złotej Piłki.

Niesamowite liczby Polaka

31-latek wystąpił w 31 spotkaniach zakończonego sezonu Bundesligi, w których aż 34 razy trafił do siatki, a także zanotował 4 asysty. W znacznej mierze przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Bayernu, zdobył także statuetkę króla strzelców. W 5 meczach DFB Pokal strzelił 6 goli. Klub z Bawarii wciąż ma szanse na zdobycie Ligi Mistrzów, w której Lewandowski dotychczas zdobył 11 bramek i 2 asysty w 6 rozegranych meczach.