Frank Briel krytykuje Bayern Monachium. Powodem przejęcie dwóch juniorów
10.07.2020

Dyrektor finansowy TSG 1899 Hoffenheim – Frank Briel nie jest zadowolony z działań Bayernu Monachium. Klub z Bawarii podebrał dwójkę juniorów z pierwszego z wymienionych zespołów. 

Praktyka ta spotkała się z niezadowoleniem Briela, który na łamach klubowego magazynu nie krył żalu z zaistniałej sytuacji.

– Warto dyskutować przynajmniej w kwestiach solidarnościowych, że Bayern, którego obroty wynoszą trzy czwarte miliarda euro, aktywnie działa w zakresie rekrutacji młodych talentów – powiedział dyrektor finansowy.

– Być może jest to sprytny ruch z ich punktu widzenia, ale boli nas to z uwagi na pracę, jaką wykonujemy w naszej akademii – kontynuował Niemiec.

Młodzi, ale zdolni

Dwójka utalentowanych zawodników to Armindo Sieb oraz Mamin Sanyang. Pierwszy z nich ma na swoim koncie występy w kadrach juniorskich reprezentacji Niemiec (U-16, U-17). Z kolei Sanyang pochodzi z Gambii i jego nominalną pozycją jest prawe skrzydło.

Przygoda w Europie

Hoffenheim zakończyło sezon Bundesligi na szóstym miejscu, tracąc do Bayernu trzydzieści punktów. Jednakże ta pozycja pozwoli popularnym “Wieśniakom” na udział w fazie grupowej Ligi Europy. Potwierdzili po raz kolejny, że są w stanie namieszać na niemieckich boiskach.