Zwrot akcji. Mircea Lucescu zostanie na stanowisku trenera Dynama Kijów
28.07.2020

Ostatnie dni są niezwykle burzliwe dla ukraińskiego klubu. Rumuński szkoleniowiec jednak pozostanie na obecnym stanowisku.

23 lipca Dynamo Kijów zaprezentowało Mirceę Lucescu jako nowego trenera pierwszej drużyny. Zaskakujące wieści dotarły do nas wczoraj. Rumun poinformował, że rezygnuje z posady ze względu na reakcję kibiców Szachtara Donieck. Fani odwiecznego rywala Dynama za pośrednictwem różnych środków wyrażali zdecydowany sprzeciw wobec Lucescu. Ostatecznie Igor Surkis namówił Rumuna do zmiany decyzji.

Oświadczenie prezesa:

Fala emocji niektórych fanów Dynama nie może przesądzić o przyszłości zespołu gotowego na nowe wyzwania pod Twoim kierownictwem. Obaj podjęliśmy trudną decyzję.  Kierownictwo klubu dość świadomie złożyło Ci ofertę, rozumiejąc wszystkie zagrożenia, które pojawią się w środowisku kibiców wokół tego kroku. Będziemy musieli razem przetrwać znacznie więcej burz. Gracze Dynama poczują się pewnie i komfortowo, gdy u steru będzie ktoś tak doświadczony i zahartowany, jak Mircea Lucescu. Razem podejmujemy nowe wyzwania i razem piszemy wspaniałą historię Dynama. Mamy nadzieję, że legendarny Mircea Lucescu pozostawi swoją jasną stronę w tej kronice. Nasza synergia  to klucz do sukcesu i nowych zwycięstw!

Odwilż w relacjach

74-latek przez 12 sezonów prowadził drużynę Szachtara Donieck, czyli głównego rywala Dynama. Pod jego wodzą klub z Doniecka odniósł liczne sukcesy. Szkoleniowiec na swoim koncie zapisał 22 trofeów. Następnie spędził rok w rosyjskim Zenicie Sankt Petersburg. Jego ostatnią pracą była posada selekcjonera reprezentacji Turcji.