Oficjalnie: Dejan Lovren piłkarzem Zenitu Petersburg
27.07.2020

Ostatnie doniesienia medialne stały się prawdą. Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała, że nowym zawodnikiem mistrza Rosji został Dejan Lovren.

Chorwat opuścił zatem Liverpool, z którym w zakończonym już sezonie sięgnął po tytuł Premier League. Przeniósł się do triumfatora rozgrywek ligowych w Rosji. Jego kontrakt ma obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Bogata kariera

Dejan Lovren w ostatnim czasie znany był z występów w Liverpoolu, do którego trafił latem 2014 roku, odchodząc z innej angielskiej drużyny – Southampton FC za kwotę około 25 milionów euro. W barwach klubu z Anfield zdobył tytuł m.in. Premier League, Ligi Mistrzów czy też Superpucharu UEFA. Dla “The Reds” wystąpił w 185 spotkaniach, gromadząc na swoim koncie osiem bramek i pięć asyst. Jednak w ostatnim sezonie ligowym pojawił się na murawie tylko w dziesięciu meczach. Stąd też nic dziwnego, że zdecydował się na opuszczenie zespołu.

Nowy rozdział

Dla Chorwata będzie to pierwszy rosyjski klub, jaki będzie reprezentował. Zenit w zakończonym już sezonie po raz kolejny sięgnął po mistrzostwo Rosji. Przewaga zespołu nad drugą drużyną wyniosła aż piętnaście punktów. Lovren będzie mógł zatem liczyć na kolejne występy w Lidze Mistrzów.