Premier League: Willian otrzymał kilka ofert
28.07.2020

Głośnym tematem w ostatnich dniach stała się przyszłość piłkarska Williana, gdyż ten dalej nie przedłużył swojego kontraktu z Chelsea, który wygasa po zakończonym sezonie. 

Głos w tej sprawie zabrał także sam agent piłkarza – Kia Joorabchian, który w rozmowie z TalkSPORT udzielił kilku informacji o ofertach dla zawodnika.

– Willian otrzymał poważną ofertę z MLS. Ma także propozycje z dwóch klubów Premier League oraz dwóch zespołów z Europy. Teraz jednak skupia się tylko na finale Pucharu Anglii.

Sezony w Chelsea

Willian trafił do klubu ze Stamford Bridge latem 2013 roku, przechodząc z Anży Machaczkała za kwotę około 35 milionów euro. W tym czasie wystąpił w barwach “The Blues” w 339 spotkaniach, strzelając 63 gole oraz notując 62 asysty. Ostatnią kampanię Premier League zakończył dziewięcioma trafieniami i siedmioma asystami. Jego kontrakt z londyńskim klubem wygasa po zakończonym sezonie.

Walka o trofeum

Chelsea ma przed sobą mecz w finale FA Cup, w którym zmierzy się z drużyną Arsenalu. Dla obu drużyn jest to prawdopodobnie jedyna szansa na jakiekolwiek trofeum w tym sezonie. “The Blues” co prawda wystąpią jeszcze w Lidze Mistrzów, lecz ich udział w tych rozgrywkach zapewne skończy się na 1/8 finału.