Oficjalnie: Maciej Mas nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok

28.07.2020

Oficjalna strona internetowa klubu z województwa podlaskiego poinformowała, że nowym zawodnikiem drużyny został Maciej Mas. 

Kolejny transfer w PKO Ekstraklasie. Tym razem nowego piłkarza zaprezentowała Jagiellonia Białystok. Maciej Mas związał się z klubem kontraktem, który obowiązywać ma do końca czerwca 2023 roku, lecz umowa może zostać przedłużona o kolejny rok.

Młody zawodnik

Maciej Mas przenosi się do Jagiellonii z zespołu UKS SMS-u Łódź. Piłkarz urodził się w 2001 roku, więc będzie mógł występować w rozgrywkach PKO Ekstraklasy i Totolotek Puchar Polski jako młodzieżowiec. Rundę jesienną poprzedniego sezonu spędził w GKS-ie Bełchatów, gdzie pojawiał się na boiskach Fortuna 1 Ligi. Na swoim koncie uzbierał siedemnaście występów tych rozgrywkach, lecz ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Wiosenną część sezonu spędził w Cagliari. Dołączył do drużyny grającej w Primaverze. W sześciu meczach w tej lidze zdobył cztery bramki.

Sezon

Jagiellonia Białystok zakończyła sezon ligowy 2019/2020 na ósmej pozycji, co z pewnością nie jest szczytem marzeń klubu. Najlepszym strzelcem zespołu w rozgrywkach PKO Ekstraklasy został Jesus Imaz, notując na swoim koncie jedenaście bramek.