Bartosz Grzelak kandydatem na trenera AIK Sztokholm. Ma polskie korzenie

29.07.2020

Niewielu polskich trenerów może pochwalić się zagranicznym klubem w swoim CV. W najbliższym czasie to grono może się powiększyć.

Przed kilkoma dniami Janusz Niedźwiedź został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec litewskiego Riteriai Wilno. Inny trener związany z Polską może objąć drużynę ze Szwecji.

Dyrektor potwierdza

Jak poinformował Marcin Dobosz z „Przeglądu Sportowego”, jednym z kandydatów do poprowadzenia zespołu AIK Sztokholm, jest Bartosz Grzelak. Taką informację w szwedzkich potwierdził dyrektor sportowy tego klubu. „To alternatywa, której się przyglądamy. Jest bardzo kompetentnym i nowoczesnym trenerem z dobrymi pomysłami” – stwierdził Henrik Jurelius.

Polskie korzenie

41-latek obecnie jest asystentem Rolanda Nilssona w szwedzkiej kadrze do lat 21. Wcześniej także w tej roli pracował w klubie ze Sztokholmu oraz IK Frej. Grzelak urodził się w Polsce, natomiast w młodym wieku wyjechał z rodziną do Skandynawii. W przeszłości był młodzieżowym reprezentantem Szwecji, natomiast jego karierę przerwały problemy zdrowotne.