Pavels Steinbors zagra w Jagiellonii Białystok. Duże wzmocnienie

29.07.2020

Drużynę Iwajło Petewa wzmocnia klasowy bramkarz. Wzmocnienie tej pozycji było priorytetem władz Jagiellonii Białystok.

Można powiedzieć, że zwiększenie rywalizacji o miejsce między słupkami Białostoczan było konieczne. Z klubu mogą odejść Damian Węglarz oraz Dejan Iliew, który jest tylko wypożyczony z Arsenalu. W ostatnich meczach bramki Jagiellonii bronił 16-letni Xavier Dziekoński.

Rozwiąże problemy w bramce?

Według „Przeglądu Sportowego”,  Jagiellonia lada moment ogłosi pozyskanie Pavelsa Steinborsa. W ten sposób mają zostać rozwiązane problemy z obsadą tej pozycji. Steinbors ostatnie lata spędził w Arce Gdynia, w lipcu zakończył się jego kontrakt. Znacznie przyczynił się do sukcesów Arkowców na szczeblu Pucharu Polski. Wśród ekspertów jest zaliczany do grona największych fachowców w polskiej lidze.

Reprezentant kraju

34-latek w ostatnim sezonie wystąpił w 33 meczach na poziomie ekstraklasy, w których 6 razy zanotował czyste konto. Nie zdołał jednak uchronić Arki przed degradacją do 1. ligi. W przeszłości występował także w Górniku Zabrze. Doświadczony piłkarz jest 14-krotnym reprezentantem Łotwy. Portal „Transfermarkt.de” wycenia go obecnie na kwotę 250 tys. euro.