Ruchy kadrowe Zagłębia Lubin. Jakub Wójcicki i Mateusz Bartolewski podpisali umowy

31.07.2020

W piątek Miedziowi potwierdzili dwa kolejne transfery. Czy w przyszłym sezonie podopieczni Martina Seveli będą zdolni powalczyć o wyższe cele?

Zagłębie Lubin za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosiło sprowadzenie Jakuba Wójcickiego z Jagiellonii Białystok oraz Mateusza Bartolewskiego z Ruchu Chorzów. Obaj związali się umowami na 3 lata. Oprócz tego swój kontrakt parafował Dominik Jończy, który związał się z klubem na kolejny rok.

Wyczekiwany transfer

O możliwości sprowadzenia Wójcickiego od dłuższego czasu trwały spekulacje w mediach. Jego zadanie będzie niezwykle trudne, ponieważ został ściągnięty w roli następcy Alana Czerwińskiego, który odszedł do Lecha Poznań. 32-latek w ostatnim sezonie wystąpił w 27 meczach Jagiellonii, w których zaliczył 3 asysty. Na szczeblu ekstraklasy grał także w Cracovii oraz Zawiszy Bydgoszcz.

Dubler Czarnogórca?

Bartolewski podejmie rywalizację z Sasą Baliciem występującym na lewej flance. 22-latek pozostawał bez kontraktu od początku lipca, wówczas zakończył się jego kontrakt z Napoli. Na szczeblu 3. ligi rozegrał 14 meczów, strzelił 4 gole i zaliczył 2 asysty.