Piłkarz sezonu zmienia klub. Jorge Felix opuścił Piasta Gliwice

31.07.2020

Z ekstraklasy odchodzi jeden z najlepszych piłkarzy, a także kluczowe ogniwo zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika.

Drużyna Piasta Gliwice do rozgrywek 2020/21 przystąpi w nieco zmienionym zestawie personalnym. Ogłoszono transfery takich zawodników, jak Michał Żyro, Karol Szymański, czy Javier Hyjek. Z Piasta odeszli natomiast Tymoteusz Klupś, Tom Hatelely oraz Uros Korun.

Zdołają go zastąpić?

W piątek władze klubu oficjalnie potwierdziły także, że w barwach Gliwiczan nie zobaczymy już Jorge Felixa. Hiszpan wypełnił swoją umowę wiążącą z Piastem i rozgląda się za nowym pracodawcą. W ostatnich tygodniach spekulowano, że zainteresowaniem Felixem wyraża Legia Warszawa. Na chwilę obecną bardziej realny wydaje się transfer do ligi egzotycznej, w której ofensywny piłkarz mógłby liczyć na ogromną podwyżkę zarobków.

MVP sezonu 2019/20

28-latek rozegrał w zakończonym sezonie 33 mecze ligowe, strzelił 17 goli i zanotował 4 asysty. Warto odnotować, że kapituła ekstraklasy zdecydowała się wybrać go na najlepszego piłkarza sezonu. Skrzydłowy jest wyceniany przez „Transfermarkt.de” na kwotę 800 tys. euro.