Inter Mediolan wicemistrzem Włoch. „Nerazzurri” pokonali Atalantę [WIDEO]

01.08.2020
Ostatnia aktualizacja 27 czerwca, 2023 o 14:46

Inter Mediolan wygrał na wyjeździe z Atalantą 2:0 i zajął na koniec sezonu Serie A drugą pozycję w tabeli. Atalanta mimo porażki obroniła miejsce na podium.

Gole dla podopiecznych Antonio Conte zdobyli Danilo D’Ambrosio oraz Ashley Young. Finalna przewaga w tabeli Juventusu nad Interem wyniosła zaledwie punkt.

Przebieg meczu

Spotkanie rozpoczęło się fenomenalnie dla gości. Już w pierwszej minucie centra Ashleya Younga i główka Danilo D’Ambrosio dały prowadzenie Interowi.

W 20. minucie „Nerazzurri” strzelili drugą bramkę. Technicznym strzałem zza pola karnego popisał się Young. Anglik do asysty dołożył gola.

Porażka to nie jedyny problem Atalanty. Już w piątej minucie boisko musiał opuścić bramkarz Pierluigi Gollini. Golkiper najprawdopodobniej opuści ćwierćfinałowe stracie w Lidze Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain.

Atalanta Bergamo – Inter Mediolan 0:2 (0:2)

0:1 – Danilo D’Ambrosio 1′

0:2 – Ashley Young 20′

Atalanta: Gollini (5′ Sportiello) – Toloi, Caldara, Djimsiti, Gosens, Freuler (61′ Malinowski), de Roon, Castagne (61′ Hateboer), Gomez, Pasalić (61′ Muriel), Zapata

Inter: Handanović – Godin, de Vrij, Bastoni (77′ Biraghi), D’Ambrosio (77′ Skriniar), Young (90′ Moses), Barella (90′ Eriksen), Brozović, Gagliardini, Lukaku, Martinez (71′ Sanchez)