Oficjalnie: Mariusz Pawełek z nowym kontraktem w GKS-ie Jastrzębie
04.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała, że Mariusz Pawełek związał się z GKS-em Jastrzębie nową umową, która obowiązywać ma do 30 czerwca 2022 roku. 

Bramkarz trafił do klubu latem 2019 roku. Od tamtego czasu wystąpił w dziewiętnastu spotkaniach, tracąc 21 goli oraz zachowując siedem czystych kont. Golkiper w marcu skończył 39 lat.

Bogata kariera

Mariusz Pawełek reprezentował barwy wielu klubów. Jednak najbardziej znany jest z występów w Wiśle Kraków. Wraz z tym zespołem trzykrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski. Ogólnie w drużynie “Białej Gwiazdy” rozegrał 126 spotkań, nie tracąc bramki w 60 meczach. Od dwóch lat jest piłkarzem drużyn z zaplecza PKO Ekstraklasy. Najpierw trafił do GKS-u Katowice, lecz po jednym sezonie został zawodnikiem GKS-u Jastrzębie.

Sezon

Klub z Jastrzębia zakończył rozgrywki Fortuna 1 Ligi na czternastej pozycji, gromadząc na swoim koncie 41 puntków. Jedno oczko więcej niż drużyna Olimpii Grudziądz, która pożegnała się z pierwszoligowym poziomem. Trenerem GKS-u Jastrzębie jest Paweł Ściebura.