Szachtar Donieck wygrał spotkanie. Zespół awansował do kolejnej rundy

05.08.2020

Na 5. sierpnia przypadło rewanżowe spotkanie pomiędzy Szachtarem Donieck a Vfl Wolfsburg. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:0. Tym samym w dwumeczu klub z Ukrainy zwyciężył aż 5:1.

Po długiej przerwie wróciła Liga Europy. W rewanżowym spotkaniu Szachtar Donieck podejmował Vfl Wolfsburg.

Przebieg meczu

Od początku meczu zdecydowanie groźniejsi byli piłkarze ukraińskiego klubu. Jednak w pierwszej połowie nie zdołali pokonać bramkarza rywali. W 68. minucie czerwoną kartkę otrzymał Davit Chočolava i Szachtar grał w osłabieniu, lecz liczba zawodników na murawie wyrównała się chwilę później. Drugą żółtą kartkę dostał John Brooks i po obu stronach występowało dziesięciu piłkarzy. Bramki padały pod koniec spotkania. W 89. minucie do siatki trafił Júnior Moraes, który ładnie wykończył dośrodkowanie z prawej strony. Chwilę później Manor Solomon podwyższył wynik. Rezultat ustalił wspomniany wcześniej Júnior Moraes, wykorzystując błąd środkowego obrońcy. Szachtar Donieck awansował do ćwierćfinału Ligi Europy.