Sevilla FC w kolejnej fazie Ligi Europy. AS Roma nie zdołała zagrozić Hiszpanom

06.08.2020

Poznaliśmy zwycięzcę najciekawiej zapowiadającego się meczu 1/8  finału Ligi Europy. Wygrani nie pozostawili złudzeń rywalom.

Sevilla pod wodzą Julena Lopeteguiego sprostała zadaniu i pokonała drużynę Romy w stosunku 2:0. W tej rywalizacji UEFA zrezygnowała z formuły dwumeczu, piłkarze obu zespołów zagrali na neutralnym terenie w Duisburgu. Klub z Andaluzji zameldował się w ćwierćfinale tych rozgrywek, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Wolvehampton Wanderers z Olympiakosem Pireus.

Pewna wygrana Andaluzyjczyków

Hiszpanie kontrolowali przebieg spotkania od pierwszego gwizdka. Wynik już w 22. minucie otworzył Sergio Reguilon po podaniu Evera Banegi. W 44. minucie było już 2:0 za sprawą Youssefa En Nesyriego, który pokonał Pau Lopeza. Przy bramce Marokańczyka asystował Lucas Ocampos. Na kwadrans przed końcem mógł paść kolejny gol dla Sevilli, natomiast po konsultacji z VAR sędzia nie uznał bramki Julesa Kounde. Spotkania nie dokończył Gianluca Mancini, który w doliczonym czasie został ukarany drugą żółtą kartką.

Sevilla FC – AS Roma 2:0 (2:0)

1:0 Sergio Reguilon 22′

2:0 Youseef En Nesyri

Gianluca Manini (druga żółta kartka) 90+10′

Sevilla: Bono, Navas, Kounde, Carlos, Reguilon, Fernando, Jordan, Banega, Suso (El Haddadi 67′), Ocampos (Vazquez 90+6), En Nesyri (De Jong 90+3′)

Roma: Lopez, Mancini (czerwona kartka 90+10′), Ibanez, Kolarov (Villar 78′), Peres, Cristante, Diawara (C. Perez 57′), Spinazzola, Zaniolo (Pellegrini 57′), Mkhitaryan, Dzeko