Sensacja w Lidze Mistrzów. Olympique Lyon wyeliminował Juventus FC

07.08.2020

Do niesamowitego rozstrzygnięcia doszło na etapie 1/8 finału tej edycji Ligi Mistrzów. Lyon utarł nosa mistrzom Włoch.

Dzisiejsze spotkanie Juventusu z Lyonem zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść gospodarzy. W pierwszym meczu Francuzi wygrali 1:0 i dzięki bramce zdobytej na wyjeździe zdołali wyeliminować rywali z dalszej gry. W ćwierćfinale Ligi Mistrzów podopieczni Rudiego Garcii podejmą Manchester City, który tego samego dnia potwierdził swoją wyższość nad Realem Madryt.

Lyon ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów

Strzelanie w 12. minucie rozpoczął Memphis Depay. Holender podcinką pokonał Wojciecha Szczęsnego z rzutu karnego. W końcówce pierwszej części gry Felix Zwayer odgwizdał jedenastkę dla Juventusu, którą pewnie wykorzystał Cristiano Ronaldo. W 60. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ronaldo. Portugalczyk kapitalnie przymierzył zza pola karnego po podaniu Federico Bernardeschiego. Piłkarze Starej Damy do końca nacierali na bramkę przeciwników, ale ich starania spaliły na panewce.

Juventus FC – Olympique Lyon 2:1 (1:1)

0:1 Memphis Depay (rzut karny) 12′

1:1 Cristiano Ronaldo (rzut karny) 43′

2:1 Cristiano Ronaldo 60′

Juventus: Szczęsny, Alex Sandro, Bonucci, De Ligt, Cuadrado (Danilo 70′), Rabiot, Pjanić (Ramsey 60′), Bentancur, Bernardeschi (Dybala 70′ (Olivieri 84′)), Ronaldo, Higuain

Lyon: Lopes, Cornet, Marcal, Marcelo, Denayer (Andersen 61′), Dubois (Tete 90+1), Caquert, Guimares, Aouar (Mendes 90+1′), Ekambi (Reine-Adelaide 67′), Depay (Dembele 67′)