Liga Mistrzów: Bayern Monachium rozbija Chelsea

08.08.2020

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium na własnym stadionie pokonał drużynę Chelsea aż 4:1, pieczętując tym samym awans do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Pierwszy mecz, który odbywał się na Stamford Bridge wygrała drużyna ze stolicy Bawarii, pokonując swoich rywali aż 0:3. Dwoma trafieniami w tamtym spotkaniu popisał się Serge Gnabry, a wynik ustalił reprezentant Polski – Robert Lewandowski.

Przebieg meczu

Już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Co ciekawe napastnik sam wywalczył jedenastkę. Polak w 24. minucie pięknie obsłużył Ivana Perisicia, a ten podwyższył wynik spotkania. Pod koniec pierwszej połowy trafiła jeszcze Chelsea. Strzelcem bramki był Tammy Abraham, wykorzystując błąd Manuela Neuera. W drugiej części gry trafił Corentin Tolisso, który pojawił się na murawie w 71. minucie. Wynik spotkania ustalił Robert Lewandowski, zdobywając bramkę po uderzeniu głową. Bayern Monachium wygrał i zameldował się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.