Wisła Kraków szuka wzmocnień. Na celowniku znalazł się Yaw Yeboah
10.08.2020

Władze klubu z Krakowa nie ustają w poszukiwaniu potencjalnych nowych piłkarzy. Możliwe zwiększenie rywalizacji w ofensywnie.

Podczas bieżącego okresu transferowego do Białej Gwiazdy dołączyli Fatos Beciraj z Maccabi Netanja, Adi Mehremić z Desportivo Aves, a także Stefan Savić z Olimpiji Ljubljana.

Możliwy transfer skrzydłowego

Według informacji, którą podał na Twitterze Krzysztof Kiewicz, jednym z kandydatów do gry w Wiśle Kraków jest Yaw Yeboah. Ghańczyk aktualnie jest zawodnikiem hiszpańskiego CD Numancia. Yeboah preferuje grę na prawym skrzydle, natomiast z powodzeniem radzi sobie także na lewej flance.

Wychowanek The Citizens

23-latek ostatni czas spędził na rocznym wypożyczeniu w rezerwach Celty Vigo. Na 3. szczeblu rozgrywkowym wystąpił w 20 meczach, w których zdobył 5 bramek. Ofensywny piłkarz jest wychowankiem Manchesteru City, w przeszłości grał także między innymi w Lille OSC oraz Twente Enschede. W swoim CV ma 13 występów i 5 goli w młodzieżowych reprezentacjach Ghany. Jego obecny kontrakt z Numancią obowiązuje jeszcze przez rok. Serwis “Tranfermarkt.de” wycenia go na kwotę 475 tys. euro.