Oficjalnie: Pierre-Emile Højbjerg zawodnikiem Tottenhamu
11.08.2020

Tottenham Hotspur FC ogłosił, że nowym piłkarzem klubu został Pierre-Emile Højbjerg. Zawodnik przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Southampton FC.

Duński pomocnik związał się umową z “Kogutami”, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku. Piłkarz będzie występował z numerem 5. na koszulce.

Kariera

Pierre-Emile Højbjerg trafił do Southampton FC latem 2016 roku, przechodząc z Bayernu Monachium za kwotę piętnastu milionów euro (wg. Transfermarkt). W barwach drużyny “Świętych” wystąpił w 134 meczach, zdobywając w nich pięć bramek oraz notując sześć asyst. W ubiegłym sezonie Premier League zakładał opaskę kapitana aż w 27 spotkaniach. Ponadto jest reprezentantem Danii, w której zaliczył 33 występy. Jego nominalną pozycją jest środek pomocy.

Sezon

Tottenham zajął szóstą pozycję w Premier League, gromadząc na swoim koncie 59 punktów. Do czwartej Chelsea straciła siedem oczek. Szósta lokata zapewniła drużynie “Kogutów” udział w eliminacjach do przyszłej edycji Ligi Europy. Zespół prowadzony przez Jose Mourinho zmagania w tych rozgrywkach rozpocznie od 2. rundy eliminacji.

Fot. Tottenham Hotspur F.C.