RB Lipsk – Atletico Madryt. Typy, kursy (13.08.2020)

13.08.2020

Po wczorajszym meczu Atalanty z PSG znamy już pierwszego półfinalistę tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Dzisiejszego wieczora poznamy drużynę, która zmierzy się z ekipą z Paryża, a powalczą o to RB Lipsk oraz Atletico Madryt. Która z nich okaże się lepsza?

RB Lipsk – Atletico Madryt zapowiedź

Dzisiejszy pojedynek będzie przede wszystkim konfrontacją dwóch zupełnie odmiennych filozofii futbolu i taktyk. Julian Nagelsmann kompletnie różni się od Diego Simeone w swoim podejściu do piłki nożnej, jednak obu nie można odmówić skuteczności w swych działaniach. Finezja i nastawienie na stuprocentową ofensywę spotka się więc z pragmatyzmem i przywiązaniem uwagi do defensywy. Menedżerowie mają pewne problemy w zespole, które mogą wpłynąć na poczynania ich zespołów.

Jeśli chodzi o Nagelsmanna, to nie będzie mógł on skorzystać z kilku swoich kluczowych graczy, z których za największą stratę uważa się najlepszego strzelca drużyny Timo Wernera. Niemiec nie ma bowiem zamiaru ryzykować kontuzji przed potwierdzonym już transferem do Chelsea. Być może absencje pójdą o krok dalej, gdyż nadal nie wiadomo, czy Halstenberg, Sabitzer i Poulsen zdołają wygrać wyścig z czasem i zagrać od pierwszej minuty.

Straty kadrowe to bolączka nie tylko RB Lipska, ale także ich dzisiejszych rywali. Diego Simeone nie skorzysta na pewno z Vrsaljko oraz Correi, którzy zostali odizolowani od drużyny w związku z zakażeniem koronawirusem. Nie wiadomo również, czy szkoleniowiec madrytczyków będzie mógł wystawić do gry Thomasa Parteya, którego występ również stoi pod znakiem zapytania.

Dłuższą przerwę od występów w meczach o stawkę mieli piłkarze z Lipska, którzy ostatni mecz ligowy rozegrali jeszcze pod koniec czerwca. Atletico znajdowało się w rytmie meczowym prawie przez miesiąc dłużej, co również może znacząco wpłynąć na poczynania obu ekip.

RB Lipsk – Atletico Madryt kursy

W STS kursy na poszczególne drużyny rozkładają się następująco: zwycięstwo RB Lipsk 3.44, remis 3.15, zwycięstwo Atletico 2.25.

RB Lipsk – Atletico Madryt typy

Atletico jest faworytem zdaniem bukmacherów i trudno się temu w jakikolwiek sposób dziwić. Mniejsze osłabienia kadrowe oraz ogromne doświadczenie w europejskich pucharach przemawiają tutaj na ich korzyść. Biorąc pod uwagę stawkę tego meczu oraz skupienie na defensywie przez Diego Simeone trudno też przypuszczać, by miało dojść do „wymiany ciosów”.

RB Lipsk – Atletico Madryt | Typ: Atletico wygra + under 2,5 gola @4.00 STS

RB Lipsk – Atletico Madryt | Typ: DW – 0:1 @6.50 STS