Oficjalnie: Jan Vertonghen zawodnikiem SL Benfica

14.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że nowym zawodnikiem SL Benfica został Jan Vertonghen. Poprzednim zespołem piłkarz był Tottenham Hotspur FC.

Jan Vertonghen podpisał z portugalskim klubem umowę, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2023 roku. Do zespołu z Estádio da Luz piłkarz trafił na zasadzie wolnego transferu, gdyż jego umowa z Tottenhamem wygasła po zakończeniu ubiegłego sezonu.

Doświadczony obrońca

Poprzednim klubem piłkarza była ekipa Tottenhamu, do której trafił w 2012 roku z Ajaksu Amsterdam. W barwach „Kogutów wystąpił w 315 spotkaniach. Zdobył w nich czternaście bramek oraz zaliczył siedem asyst. Jednak nie udało mu się sięgnąć po żadne trofeum z tym zespołem. Jedyne tytuły ligowe, jakie osiągnął piłkarz, to te zdobyte wraz z Ajaksem Amsterdam.

Nowe twarze

SL Benfica zajęła drugie miejsce w rozgrywkach Primeira Liga w ubiegłym sezonie. Nowym trenerem został Jorge Jesus, który poprzednio pracował w CR Flamengo. Szkoleniowiec święcił już sukcesy z Benfiką, wygrywając z m.in. trzy mistrzostwa Portugalii. Wraz z transferem Jana Vertonghena, do klubu trafili także Everton Soares oraz Luca Waldschmidt.