Mauricio Pochettino głównym kandydatem na stanowisko trenera Barcelony

15.08.2020

Rozpoczęła się giełda nazwisk szkoleniowców łączonych z objęciem stanowiska trenera drużyny z Camp Nou.

Po kompromitacji z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przesądzone jest, że Quique Setien nie będzie dłużej pracował w Barcelonie. Jakie możliwości są brane pod uwagę na chwilę obecną?

Pochettino faworytem

W spekulacjach medialnych na prowadzenie wychodzi kandydatura Mauricio Pochettino. Jak podało hiszpańskie radio „Cadena SER”, Josep Maria Bartomeu miał się nawet spotkać z Argentyńczykiem na kolacji, na której strony miały omawiać rozpoczęcie ewentualnej współpracy. Czynnikiem, który może stanąć na przeszkodzie jest to, że swego czasu Pochettino wyraził publicznie swoją niechęć do Barcelony. Niedawno wycofywał się ze swoich wcześniejszych słów. 48-latek pozostaje bezrobotny od listopada ubiegłego roku, wówczas został zwolniony z Tottenhamu.

Jeszcze dwa nazwiska

Wydaje się, że opcją rezerwową jest Ronald Koeman. 57-latek jest aktualnie selekcjonerem reprezentacji Holandii, dlatego też sprowadzenie tego trenera nie byłoby najłatwiejsze. Wcześniej mówiono o Xavim Hernandezie, który jednak ostatnio przedłużył swój kontakt z katarskim Al Sadd i będzie dostępny dopiero za rok.