FC Barcelona: Luis Suarez na wylocie?

16.08.2020

„Mundo Deportivo” poinformowało, że „Dumę Katalonii” czekają duże zmiany kadrowe. Możliwy jest także scenariusz, w którym z Barcelony opuści Luis Suarez. 

Piłkarz w minionym sezonie La Liga wystąpił w dwudziestu ośmiu spotkaniach. Do siatki rywali trafiał szesnaście razy oraz dodatkowo zanotował osiem asyst. Jednak umowa Urugwajczyka z klubem obowiązuje tylko do końca czerwca 2021 roku. Z tego powodu nie można być pewnym najbliższej przyszłości zawodnika.

Przygoda w drużynie „Dumy Katalonii”

Luis Suarez został zawodnikiem FC Barcelony w lipcu 2014 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Liverpoolu. Od tamtego momentu rozegrał dla „Dumy Katalonii” aż 283 meczów. Strzelił w nich 198 goli oraz zaliczył 109 asyst. Wraz z klubem m.in. sięgnął czterokrotnie po mistrzostwo Hiszpanii czy raz po trofeum Ligi Mistrzów. W sezonie 2015/2016 został królem strzelców rozgrywek La Liga, zdobywając czterdzieści bramek.

Dramatyczny sezon klubu

FC Barcelona już dawno nie znalazła się w tak słabej dyspozycji. „Duma Katalonii” zakończyła rozgrywki La Liga na drugiej pozycji, przegrywając w tabeli ligowej z Realem Madryt. Jednak największe upokorzenie „Katalończycy” przeżyli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, w którym przegrali z Bayernem Monachium aż 2:8.