Piłkarze Barcelony nie chcą Mauricio Pochettino. Argentyńczyk wypadnie z walki o objęcie „Dumy Katalonii”?

16.08.2020

Nie jest tajemnicą, że władze Barcelony szukają nowego szkoleniowca. Po klęsce w meczu z Bayernem Monachium stało się jasne, że Quique Setien pożegna się ze stanowiskiem. 

Jako jednego z głównych faworytów do objęcia posady trenera „Dumy Katalonii” wymienia się Mauricio Pochettino. Jak jednak informuje hiszpański „AS”, piłkarze nie są zwolennikami jego kandydatury.

Problematyczna przeszłość

Na taki odbiór wpływ mają zapewne dawne krytyczne wypowiedzi Pochettino dotyczące Barcelony. Argentyńczyk w latach 2009 – 2012 prowadził Espanyol. Szkoleniowiec podszczypywał nieco lokalnego rywala, nazywając Xaviego swoim wrogiem. Pochettino stwierdził również, że wolałby pracować na swojej farmie niż prowadzić klub z Camp Nou.

Prezydent posłucha piłkarzy?

Jak zatem zareaguje prezydent Barcelony? Wydaje się, że Josep Maria Bartomeu nie będzie chciał zaogniać konfliktu na linii władze klubu – piłkarze i nie zdecyduje się na zatrudnienie trenera wbrew szatni. Pamiętajmy, że Quique Setien nie cieszył się specjalnym uznaniem ze strony zawodników, co nie skończyło się dla „Dumy Katalonii” najlepiej.

Fot. YouTube