Cristiano Ronaldo oczekuje transferu napastnika. Portugalczyk namawia Juventus na pozyskanie Raula Jimeneza

16.08.2020

Zakończony sezon był rozczarowujący dla ekipy Juventusu. Klub z Turynu dorzucił do swojej gabloty jedynie jedno trofeum, sięgając po mistrzostwo Włoch.

Rozczarowany takim rozwojem wypadków jest Cristiano Ronaldo. Jak informuje „La Gazzetta dello Sport”, gwiazdor zachęca włodarzy Juventusu do kupna nowego napastnika.

Jimenez lekarstwem?

Zawodnikiem tym miałby być Raul Jimenez. Meksykanin od 2018 roku jest snajperem Wolverhampton. Strzelenie 30. bramek w 76. spotkaniach Premier League pokazuje, że Jimenez jest klasowym snajperem, gotowym na zrobienie kolejnego kroku w karierze. Można wręcz powiedzieć, że jest to ostatni dzwonek dla piłkarza na duży transfer. Ma on już bowiem 29 lat.

Zmiany w Juventusie

Tak naprawdę jedynym klasycznym napastnikiem, mogącym występować na szpicy w Juventusie, jest obecnie Gonzalo Higuain. Argentyńczyk znajduje się jednak na wylocie z klubu, co wymusza na włodarzach klubu z Turynu pozyskanie nowego snajpera. Czy będzie nim właśnie Raul Jimenez? Z pewnością prezydent Juve, Andrea Agnelli będzie liczył się ze zdaniem Cristiano Ronaldo, co może oznaczać, że Meksykanin trafi na Allianz Stadium.