Puchar Polski: Warta Poznań uniknęła kompromitacji z Błękitnymi Stargard

16.08.2020

Pierwsza runda tegorocznej edycji Turnieju Tysiąca Drużyn obfituje w sensacyjne rozstrzygnięcia. Beniaminek ekstraklasy był bliski odpadnięcia z dalszej rywalizacji.

Błękitni Stargard podejmowali na własnym stadionie zespół Warty Poznań. Po końcu regulaminowego czasu gry było 3:3. W dogrywce, którą zarządził sędzia nie padła żadna bramka, dlatego o zwycięzcy musiały zadecydować rzuty karne. W serii jedenastek lepsi okazali się Poznaniacy i tym samym awansowali do następnej rundy Pucharu Polski.

Wyrównane starcie

Pierwsza połowa toczyła się po myśli Warty, ponieważ na przerwę schodzili z korzystnym rezultatem. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Gracjan Jaroch. Zawodnicy ze Stargardu na drugą połowę wyszli szczególnie zmotywowani, strzelili 3 gole w 12 minut. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Mateusz Bochniak, Dawid Polkowski i Hubert Krawczun. Piłkarze trenera Tworka zdołali wyrównać wynik po trafieniach Mateusza Kuzimskiego w 77. minucie i Adriana Laskowskiego w minucie 85. W serii rzutów karnych awansie podopiecznych Piotra Tworka przesądziło trafienie Mariusza Rybickiego.

Błękitni Stargard – Warta Poznań po rzutach karnych 4:5 (3:3)

0:1 Gracjan Jaroch 35′

1:1 Mateusz Bochniak 53′

2:1 Dawid Polkowski 62′

3:1 Hubert Krawczun 65′

3:2 Mateusz Kuzimski 77′

3:3 Adrian Laskowski 85′

Rzuty karne: 0:1 Mateusz Kupczak; (0:1 Hubert Krawczun); 0:2 Adrian Laskowski; 1:2 Dawid Polkowski; (1:2 Mateusz Kuzimski); 2:2 Jakub Ostrowski; 2:3 Bartosz Kieliba; (2:3 Damian Niedojad); (2:3 Konrad Handzlik); 3:3 Mateusz Bochnak; 3:4 Nikodem Fiedosewicz; 4:4 Oskar Ryk; 4:5 Mariusz Rybicki; (4:5 Marcin Rajch)

Błękitni: Rzepecki, Theus, Ostrowski, Klimek (Bednarski 91′), Sitkowski, Bochnak, Krawczun, Ryk, Cywiński (Niedojad 81′), Polkowski, Rajch

Warta: Bielica, Kuzdra (Fiedosewicz 77′),Kieliba, Laskowski, Kiełb, Smykowski (Handzlik 66′),Kupczak, Czyżycki, Janicki (Szmyt 66′), Jakóbowski (Rybicki 54′), Jaroch (Kuzimski 53′)