Bild: FIFA przeprowadzi plebiscyt na piłkarza roku!

17.08.2020

Z Niemiec nadeszły ważne informacje dla wszystkich piłkarskich fanów. Jak podaje „BILD”, FIFA zamierza przeprowadzić wybory na najlepszego piłkarza 2020 roku!

Na ten moment nie znamy jeszcze szczegółów przeprowadzenie konkursu. Wiemy natomiast, kiedy zostaną ogłoszone nominacje oraz ostateczne rozstrzygnięcia.

Lista kandydatów już niedługo

Jak informuje niemiecki dziennik, listę kandydatów poznamy po zakończeniu rozgrywek Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów. Finał Champions League zostanie rozegrany w niedzielę, więc najprawdopodobniej do końca sierpnia FIFA ogłosi piłkarzy ubiegających się o nagrodę. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi natomiast na początku października.

Kontra wobec decyzji France Football

FIFA stanęła zatem w opozycji do decyzji dziennika „France Football”, który zdecydował, że nie przyzna nagrody za rok 2020. – W wyjątkowych okolicznościach należy wprowadzić wyjątkowe przepisy. Po raz pierwszy w swojej historii, która rozpoczęła się w 1956 roku, Złota Piłka nie zostanie przyznana. Powodem jest brak uczciwych warunków. Jednym radykalnie przerwano sezon, innym nie. Dwa miesiące obserwacji to zdecydowanie za mało. Później wszystko odbywało się już w innych warunkach lub formatach – wyjaśniała redakcja France FootballTłumaczenie nie spotkało się jednak ze zrozumieniem środowiska piłkarskiego.