Luis Suarez odejdzie z Barcelony? Możliwość powrotu do Ajaksu Amsterdam

17.08.2020

Nie milkną echa kompromitacji FC Barcelony w starciu z Bayernem Monachium. Drużynę z Katalonii czeka prawdziwa rewolucja.

Jedną z najważniejszych zmian ma być roszada na stanowisku trenera. Wiele źródeł informuje, że lada moment Ronald Koeman zostanie ogłoszony następcą Quique Setiena. Nowy menadżer ma przeprowadzić wymianę kadr w klubie z Camp Nou. FC Barcelona do kolejnego sezonu może przystąpić w mocno odmienionym zestawieniu.

Powrót do Eredivisie?

Jednym z ważnych zawodników, który może zmienić otoczenie, jest Luis Suarez. Jak się okazuje, Ajax Amsterdam wyraża zainteresowanie sprowadzeniem Urugwajczyka. Taką informację podał dziennikarz Rodri Vazquez. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, to kibice Ajaksu będą świadkami powrotu Suareza po 13 latach. Najważniejszą kwestią pozostaje, czy klub z Eredivisie będzie w stanie zaoferować odpowiednie warunki finansowe. Aktualna umowa napastnika obowiązuje jeszcze przez rok. Wcześniej media podawały, że możliwość odejścia sonduje również Leo Messi.

Barcelona może stracić napastnika

Działacze Ajaksu zamierzają po raz kolejny zaskoczyć w Lidze Mistrzów, w czym dużą rolę miałby odegrać atakujący. 33-latek w zakończonym sezonie LaLiga zagrał w 28 spotkaniach, w których zdobył 16 bramek i zaliczył 8 asyst. W pozostałych rozgrywkach wystąpił łącznie w 8 meczach, strzelił 5 goli i 4 razy asystował kolegom.