Arsene Wenger wróci na ławkę trenerską? Francuz miałby być chętny na objęcie posady selekcjonera reprezentacji Holandii

18.08.2020

Ciekawe doniesienia przedstawił „Fox Sport”. Jednym z kandydatów do poprowadzenia reprezentacji Holandii miałby być Arsene Wenger!

70-latek miał sam poinformować holenderską federację, że z chęcią wróciłby do zawodu trenera. Francuz od momentu odejścia z Arsenalu w 2018 roku nie pracował jako szkoleniowiec. Pod koniec ubiegłego roku został bowiem zatrudniony przez FIFĘ jako dyrektor ds. rozwoju piłki na świecie. 

Poszukiwanie następcy Koemana

W holenderskiej federacji rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji. Kadrę opuści bowiem Ronald Koeman, którzy przejmie obowiązki trenera Barcelony. Wśród potencjalnych następców wymienia się nazwiska m.in. Berta van Marwijka, Clarence’a Seedorfa czy Marka van Bommela. Nieoczekiwanie swój akces w konkursie zgłosił również Wenger. Objęcie schedy po Koemanie jest niezwykle kuszącą opcją. Nowy szkoleniowiec może w przeciągu dwóch lat poprowadzić Holendrów na dwóch dużych turniejach.

Odpowiedni kandydat?

Czy Arsene Wenger sprawdziłby się w roli selekcjonera? Doświadczony Francuz co prawda nigdy nie prowadził żadnej reprezentacji, lecz posiada ogromną umiejętność pracy z młodymi zawodnikami. Tych przecież w kadrze Oranje nie brakuje. Poza tym Wenger preferuje ofensywny styl gry, tak bliski holenderskim piłkarzom. Francuz z pewnością jest kandydatem nieoczywistym, lecz godnym rozważenia przez holenderski związek piłkarski.