I liga: Stomilowi spodobało się wygrywanie na wyjeździe. Chce podbić Łódź
10.08.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:31
kurs 1.90
I liga
ŁKS Łódź - Stomil (obie strzelą)
+

Ze względu na wymianę murawy na stadionie w Olsztynie, Stomil w rundzie jesiennej musi rozegrać siedem meczów wyjazdowych z rzędu. Zaczął od bezbramkowego remisu z Bytovią, by kolejne spotkanie wygrać 3:1 z Podbeskidziem. Piłkarzy z Warmii i Mazur tak podbudowało zwycięstwo w Bielsku-Białej, że zapowiadają zwycięstwo w Łodzi. ŁKS na swoim stadionie zagra po raz drugi w tym sezonie. Inauguracja nie wypadła najlepiej. Zakończyła się porażką 0:1 z GKS Katowice. 

Obie drużyny mierzyły się ze sobą 16 razy. ŁKS wygrał 7 meczów, 5 zakończyło się remisami, w czterech lepszy okazał się klub z Olsztyna. Po raz ostatni do pojedynku tych zespołów doszło w sezonie 2012/13. Stomil wygrał na wyjeździe 2:0, a u siebie bezbramkowo zremisował. W sobotę chce podtrzymać passę wygranych przy al. Unii. – Remis i zwycięstwo to dobry początek ligi, ale teraz najważniejsze jest, by utrzymać dobrą dyspozycję. ŁKS to dobrze poukładana drużyna. Będziemy musieli włożyć dużo zaangażowania w ten mecz, by wygrać – mówił przed spotkaniem w jednym z wywiadów Dominik Kun.

W zespole ŁKS jest trzech piłkarzy, którzy w przeszłości grali w Stomilu. To wychowanek łódzkiego klubu Rafał Kujawa, Dani Ramirez i Paweł Wojowski. Jak na razie tylko Hiszpan, w ostatnim meczu z Termaliką (1:1), znalazł się w wyjściowym składzie. Wracając do meczu w Niecieczy. Beniaminek prowadził do piątej minuty doliczonego czasu gry, by w ostatniej akcji spotkania stracić bramkę. Łodzianie zebrali za ten mecz sporo pochwał, ale nie można przemilczeć postawę defensywy. Gdyby nie świetnie interweniujący Michał Kołba, gospodarze mogli strzelić zdecydowanie więcej goli.

Właśnie średnio spisująca się w tym sezonie defensywa ŁKS skłania nas do zagrania w tym spotkaniu wydarzenia, że obie drużyny strzelą gola. Stomil, mający w kadrze szybkich zawodników, powinien wykorzystać pomyłki obrońców beniaminka. Z kolei łodzianie niemal do perfekcji mają opanowane wykonywanie stałych fragmentów gry. Jeśli nie z akcji, to po rzucie wolnym lub rożnym, powinni coś strzelić. Kurs w LVBet 1.90. Warto również zagrać, że Stomil nie przegra w Łodzi. Stawka 1.54. Początek spotkania godzina 17.00.