Oficjalnie: Bartosz Białek w Wolfsburgu

19.08.2020

Bartosz Białek nowym rekordzistą transferowym Zagłębia Lubin. 19-letni napastnik zasilił Wolfsburg za kwotę pięciu milionów euro.

Debiut-marzenie

To było prawdziwe wejście smoka. Dzień przed 18. urodzinami Bartosz Białek zadebiutował w ekstraklasie w spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Piłkarz zanotował wówczas gola i asystę i po znakomitym występie pozostał w pierwszej drużynie Zagłębia na dłużej. W minionym sezonie piłkarz wystąpił łącznie w 19 meczach, zdobywając dziewięć goli.

Bartosz Białek jest najlepszym osiemnastoletnim strzelcem w historii ekstraklasy od czasu, gdy Marek Saganowski stawiał pierwsze kroki w ŁKS-ie Łódź. Nic dziwnego, że szybko zainteresowały się nim zagraniczne kluby. Od samego początku mówiło się głównie o kierunku niemieckim.

Rekord Zagłębia

Ostatecznie, zgodnie z doniesieniami, Bartosz Białęk podpisał kontrakt z VfL Wolfsburg, siódmą drużyną Bundesligi w ubiegłym sezonie. Kwota transferu piłkarza wyniosła pięć milionów euro, co jest absolutnym rekordem Zagłębia. Do tej pory najdroższym piłkarzem “Miedziowych” był Jarosław Jach, który w 2018 roku zasilił Crystal Palace za 2,75 mln euro.

Piłkarz podpisał z niemieckim klubem czteroletni kontrakt. W najbliższym sezonie będzie występował z numerem „21” – takim samym, jak w minionych rozgrywkach w Zagłębiu