Chelsea: Thiago Silva zaproponowany klubowi

19.08.2020

Według informacji „The Telegraph” przedstawiciele Thiago Silvy zaproponowali go Chelsea. Piłkarzowi wraz z końcem sierpnia wygasa umowa z Paris Saint-Germain.

Chelsea z pewnością ma zamiar wzmocnić obronę, gdyż ta była bolączką drużyny prowadzonej przez Franka Lamparda. Jednak jak na razie klub nie pozyskał żadnego zawodnika defensywnego. „The Blues” ogłosili już transfery Hakima Ziyecha oraz Timo Wernera.

Wywalczy Ligę Mistrzów?

Thiago Silva jest obecnie zawodnikiem Paris Saint-Germain, z którym osiągnął już historyczny sukces. Drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela wygrywając z RB Lipsk, awansowała do finału Ligi Mistrzów. Nigdy wcześniej „paryżanie” nie występowali na tym etapie rozgrywek. Silva może więc zakończyć przygodę z klubem w niesłychany sposób – zdobywając cenne trofeum. PSG w finale spotka się ze zwycięzcą z pary Olympique Lyon/Bayern Monachium.

Słaba obrona

Chelsea FC co prawda czwarte miejsce w Premier League, lecz liczba straconych goli przez „The Blues” w tych rozgrywkach jest większa od wszystkich innych drużyn z pierwszej dziesiątki tabeli ligowej. Problemem jest, chociażby obsada środka obrony, w którym każdy z defensorów notował poważne błędy. Transfer zawodnika na tą pozycję, nie byłby niczym przypadkowym. Jeśli klub ze Stamford Bridge marzy o sukcesach, musi koniecznie poprawić swoją grę w obronie.