Czego Hansi Flick wymaga od piłkarzy Bayernu Monachium przed finałem? Poznaliśmy założenia trenera Bawarczyków

23.08.2020

Niemiecki dziennik „Bild” ujawnił plan Hansiego Flicka na finałowe starcie Ligi Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain. Dziennikarze na łamach gazety przedstawili, czego trener Bawarczyków będzie wymagać od poszczególnych graczy. 

Artykuł przetłumaczył i umieścił na Twitterze użytkownik Gabriel Stach. Poznaliśmy rzecz jasna również oczekiwania dotyczące Roberta Lewandowskiego.

„Nie chce ataku ego”

Trener Bayernu rzecz jasna liczy na zdobycz bramkową Polaka. Flick nie chciałby jednak, aby Lewandowski myślał jedynie o wpisaniu się na listę strzelców. – Jego misja jest oczywista – strzelać bramki. W idealnej sytuacji hat-trick dałby mu nowy rekord w historii Ligi Mistrzów. Mimo wszystko Hansi nie chce ataku ego ze strony Lewego w pogoni za rekordami. Po meczu z Lyonem Polak był bardzo chwalony przez Flicka – walczył i nieustannie pomagał kolegom na boisku.

Pozostali piłkarze

Hansi Flick bardzo liczy na świetny występ Thomasa Mullera oraz Thiago Alcantary. Obaj zawodnicy po kapitalnym spotkaniu przeciwko Barcelonie, spuścili nieco z tonu podczas półfinałowego starcia z Olympique Lyon. Bardzo ważną rolę pełni zwłaszcza Muller, nie tylko, jeśli chodzi o stricte piłkarskie obowiązki. – Thomas jest głównodowodzącym, wydaje kolegom polecenia na boisku, aby ci naciskali na rywali, zmieniali pozycję itp. Jest swego rodzaju przedłużeniem ręki Flicka na murawie – tłumaczy „Bild”. Szefem linii defensywnej ma być natomiast David Alaba.